Katalog znalezionych fraz
Erotyka — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress

Od pewnego czasu gnêbi mnie pewne pytanie. Czy w razie konfliktu nuklearnego je¶li jaka¶ miejscowo¶æ oberwie elektromagnetyczn± fal± to jak siê usma¿y laptop to tak samo bêdzie z samochodem? Czy samochód odpali (taki stary bez zbêdnej elektroniki z lat np 60)? Zastanawiam siê jak bardzo by³y by jego czê¶ci nara¿one na uszkodzenie. I co najlepiej by chroni³o przed tak± fal±?


Nauka i Technika - w tym dziale powinienes szukac odpowiedzi. Podany przeze mnie link prowadzi prosto do tematu o EMP i ochronie przed jego dzialaniem. Zreszta - wierze, ze Squonk bedzie rad zaspokoic twoja ciekawosc

A jak na moje oko, to impuls musialby byc niezmiernie potezny, zeby uszkodzic "elektryke" a nie tylko "elektronike".
...i jeszcze ort w tytule tematu... to ze jest tu Cat's Paw, nie zwalnia od przestrzegania zasad poprawnej pisowni, szczegolnie w tytulach tematow......
Temat przeniesiony, ort poprawiony.


Widzieli¶cie "Wojnê ¦wiatów" Stevena Spielberga? Tam g³ównym motywem w pocz±tku filmu jest ca³kowity parali¿ komunikacyjny w miejscu w którym pojawi³a siê "dziwna burza", która teleportowa³a ufola do zagrzebanego w ziemi pojazdu. W jej wyniku wszystkie samochody nie da³y siê uruchomiæ. W filmie mamy to wyt³umaczone przepaleniem siê cewki - ale do koñca nie mo¿na byæ tego pewnym, wiadomo jak siê do roboty przyk³adaj± nasi t³umacze

Sprawdzê to co¶ wiêcej napiszê w tej kwestii
Sorka za orta tak to jest jak siê ¶pieszy, nie bêdê siê t³umaczy³ papierami (choæ takowe mam) … Dziêki za poprawienie i przerzucenie do odpowiedniego dzia³u. Cieszê siê ¿e kto¶ siê zainteresowa³ tym tematem.
Spic >>> da³e¶ tu nam wyk³ad o budowie samochodu , ale chyba nie o to Krwawemu chodzi³o Znaczy chodzi³o ale nie do koñca jak mniemam

Zacznijmy wiêc od pocz±tku. Wp³yw wybuchu j±drowego na samochód bêdzie oczywisty - bo logiczny. Je¶li samochód bêdzie w odpowiedniej odleg³o¶ci od wybuchu (no dajmy tak, ¿e z kilkana¶cie kilometrów), czyli nie oberwie on przede wszystkim od:
- fali uderzeniowej
- promieniowania cieplnego

to co mu siê mo¿e staæ? No nic! No chyba, ¿e zostanie on stratowany przez stado oszala³ych s³oni, które uciek³y z zoo Co innego, gdy odleg³o¶æ ta bêdzie mniejsza. Podmuch mo¿e przewróciæ samochód, ewentualnie co¶ na niego rzuciæ/zrzuciæ. A gor±ce powietrze odkszta³ci wszelkie elementy z tworzywa sztucznego, ewentualnie roztopi opony.

Wp³yw na silnik i uk³ad jezdny? Hmm... To zale¿y od temperatury i granic w jakich mo¿e pracowaæ/znajdowaæ siê silnik. To logiczne, ¿e temperatura 50 - 100 stopni Celsjusza nie spowoduje du¿ych uszkodzeñ w samochodzie. Ale co innego 500 - 1000 stopni.

Krwawemu chodzi³o chyba o impuls elektromagnetyczny. A wiêc rozpatrzmy jego wp³yw na samochód. Zacznijmy od definicji:

Ogólnie mo¿na wiêc powiedzieæ, ¿e broñ EMP to takie urban legend strasz±ce ma³e dziecie przed wojn± atomow±

Ale!!!

Otó¿ jest jedna rzecz w któr± warto by siê wdro¿yæ aby zdecydowanie pewniej wypowiadac siê w tej sprawie. Chodzi mi tu o wp³yw aktywno¶ci S³oñca na Ziemie. Wiemy, ¿e podczas takich zdarzeñ nastêpuj± zak³ócenia w ³±czno¶ci radiowej (zaburzenia w jonosferze). Ale co z wp³ywem maj±cym odniesienia do skutków dzia³ania broni EMP, to mówi±c szczerze nie ma tu du¿ych informacji
Mówicie ¿e tak ³atwo bêdzie naprawiæ bo siê wymieni co¶. To nie takie proste! Przecie¿ je¶li uszkodzi mi samochód na podwórku to dlaczego mia³y by dzia³aæ akumulatory 200 metrów dalej? Ca³e miasto chyba bêdzie objête EMP (pomijaj±c temp itp). To mo¿e inaczej pytanie zadam. Je¶li ja prze¿yjê pierwsze uderzenie to mój samochód w gara¿u te¿? Czy mo¿e byæ tak ¿e EMP mi nic nie zrobi a samochodowi obok tak?
Ale Ty nie napalaj siê tak na ten efekt EMP tylko spójrz na sprawê ca³o¶ciowo

Co co Ci po dywagacjach czy samochód bêdzie chronony przed EMP, je¶li zostanie on zmieciony przez podmuch fali uderzeniowej, albo te¿ zostanie zasypany radioaktywnym py³em z opadu?

Jesli Twój samochód ukryjesz np, w jakim¶ podziemnym gara¿u, pozamykasz wszelkie otwory wentylacyjne to nawet wybuch bomby j±drowej, której energia w 100% bêdzie nakierowana na EMP, nie uszkodzi Twojego samochodu.

O ile s± takie bomby - ale to ju¿ inna kwestia
Krwawy przeczytaj co sie pisze a potem sie oburzaj :


o nie takie proste! Przecie¿ je¶li uszkodzi mi samochód na podwórku to dlaczego mia³y by dzia³aæ akumulatory 200 metrów dalej?

bo wystarczy otworzyæ oczy :


akumulator? - nie ma mowy w filmie widaæ inne ¼ród³a pr±du zasilane akumulatorami , pyzatym co da siê zepsuæ w akumulatorze? Roz³adowaæ go albo zmienic biegunowo¶æ .

Pozatym co wy sie tak doczepiliscie mojego samochodu ... po wielkim boom kazdy bedzie mogl byc twoj :]

I tu sie zacznie wycieczka po okolicy by znalez jakis mobil ( w polsce to obojetnie jaki twór "polskiej" motoryzacji , w stanach bedzie sie poszukiwa³o pieknych krazowników z lat 58-76 :]

Nic to .... jakas bryke napewno znajdziesz :]

Zaraz, Panowie - przecie¿ impuls elektromagnetyczny, to nie fala przepiêciowa wysokiego napiêcia a promieniowanie elektromagnetyczne o wysokim natê¿eniu, lecz niskiej czestotliwo¶ci - i dopiero w wyniku tego promieniowania indukuje siê wysokie napiêcie na metalowych elementach, które tworzy fale przepiêciow± - powstaje wówczas ogromny skok napiêcia - ¿adne urzadzenie pólprzedownikowe tego nie wytrzyma - czyli ca³a elektronika siada.

Jednak nic nie grozi zwyk³ym urz±dzeniom mechanicznym - Syrenka powinna odpalic

Cewka? - hmm - samej cewce nic nie grozi - gorzej je¶li tworzy ona np: elektromagnes - czy fala elektromagnetyczna moze zmienic w³a¶ciwo¶ci ferromagnetyku, na ktory nawinieta jest cewka?
No ale psiak jest pogrzebany w takiej kwestii, czy wybuch atomówki - dajmy na to nad miastem - wytworzy na tyle silny impuls EMP, ¿eby mog³o doj¶æ do jaki¶ uszkodzeñ.

Wed³ug mnie mog³o by do tego doj¶c w takim miejsc, które (teoretycznie zak³adaj±c) by³oby odizolowane od cieplnego i podmuchowego efektu wybuchu bomby, ale nie izolowa³oby od EMP
trzeba przeprowadzic testy.
A co do syrenki (której jestem w³ascicelem ) to powiem tyle ze ja to moza uruchomic wszedzie i na wszystkim :]
Skoro wiêc nie mamy na podorêdziu ¿adnej zbêdnej atomówki i samochodu, coby testy mo¿na by³o przeprowadziæ, to nie przekonamy siê jak to jest z tym EMP

Odpowiedzi± na to mog± byc informacje o wp³ywie s³oñca na Ziemiê, a tak¿e znajomo¶æ na poziomie akademickim zagadnieñ zwi±zanych z rozprzestrzenianiem siê fal elektromagnetycznych

Bardziej - przy wybuchu atomówki - obawia³bym siê neutronów, które jak wiemy potrafi± przenikn±æ nawet przez grub± warste betonu i o³owiu
taaaak - zrobmy testy! - poswiece mojego super-mega-hiper-grigomobile-malczana dla celow naukowych ;D
jak zdobyc wzbogacony uran? moze od Ruskich na targu? - popytam ;]
Przy dobrych kontaktach i szczê¶ciu mo¿na by pewnie sko³owaæ kompletn± bombê . A obok mojej mie¶ciny (Zielonka ko³o Warszawy) jest ca³kiem sporawy poligon wojskowy, wiêc miejsce do testów mamy (tylko ¿eby bomba nie by³a za mocna, nie chce ¿eby mi miasto zmiot³o ).
Ykhmm... Panowie - do rzeczy, a nie o dupie siostry Sulika Choæ z drugiej strony, na razie nie mam jak mo¿liwo¶ci by ³ornem zdzieliæ, jakby zasz³a taka potrzeba

Poza tym zwa¿cie te¿ na to, ¿e:

- Najlepszym izolatorem przed promieniowaniem elektromagnetycznym, bêdzie "metalowa klatka". Im wy¿sza czêstotliwo¶æ promieniowania tym ³atwiej mo¿e ono w¶lizgn±æ siê do "¶rodka". Ale jak wiemy przecie¿ EMP "wyprodukowany" z bomby atomowej ma nisk± czêstotliwo¶æ - wiêc jest spoko loko?

- Z drugiej strony, inne ¼ród³a podaj±, ¿e EMP mo¿e pokrywaæ siê w zakresie czêstotliwo¶ci radiowych - a te jak wiemy, dobrze "brykaj±" w powietrzu.

- Jeszcze lepiej brykaj± fale z zakresu "mikrofal" - te to potrafi±, siê wcisn±æ nawet kana³em wentylacyjnym do ¶rodka.

Jak wiêc widaæ, tematyka zagadnienia jest do¶æ szeroka, jednak jako¶ nie ma tu podstaw by baæ siê, ¿e odpalona w pobli¿u (pojêcie wzglêdne - jak w pobli¿u, jest te w pobli¿u ) naszego samochodu - uszkodzi go nam na okoliczno¶æ EMP.

No chyba, ¿e bêdzie to jaka¶ specjalistyczna bomba w tym kierunku. W co w±tpiê
Samochod zbudowany z metalu dziala jak klatka Faradaya - emp moze zaklocic jego prace ale raczej nie zniszczy go. Czesc z Was pewnie widziala eksperymenty z piorunem i samochodem
Chyba ze bedzie tak blisko, ze zaraz po unieruchomieniu przez EMP samochod sie zmieni w slad na asfalcie...

A poza tym bomby sa budowane z nastawieniem na jak najwieksze zniszczenia konwencjonalne - zasieg fali uderzeniowej bedzie i tak wiekszy niz impulsu.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • erfly06132.opx.pl


  • © Erotyka — strony, Obrazki i wiele wiÄ™cej na WordPress Design by Colombia Hosting