Erotyka â strony, Obrazki i wiele wiÄcej na WordPress
Kłiz ten będzie działać na tej samej zasadzie co ten w Fallout'owych dyskusjach. Pytania mają być trudne, ja to będe sprawdzał . Ok a więc zaczynamy.
Kim był i co wynalazł lub odkrył Huygens? (nazwisko niczego sobie:) )
bylo na ostatniej fizyce
Byl fizykiem matematykiem i astronomem ;] wynalazl zegar wahadlowy, odkryl poprzez zbudowany przez siebie teleskop odkryl jeden z ksiezycow saturna... Napisal podrecznik z rachunku prawdopodobienstwa... glosil, ze swiatlo ma nature falowa ;]
Za co Enistein dostal nobla w 1921 roku?
Za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego
Efekt fotoelektryczny, zjawisko fotoelektryczne – zjawisko fizyczne polegające na emisji elektronów z powierzchni przedmiotu (tzw. efekt zewnętrzny) lub na przeniesieniu nośników ładunku elektrycznego pomiędzy pasmami energetycznymi (tzw. efekt wewnętrzny), po naświetleniu jej promieniowaniem elektromagnetycznym (na przykład światłem widzialnym) o odpowiedniej częstotliwości, zależnej od rodzaju przedmiotu. Emitowane w ten sposób elektrony nazywa się czasem fotoelektronami. Energia kinetyczna fotoelektronów nie zależy od natężenia światła a jedynie od jego częstotliwości.
Eeee... co by tu wymyśleć??? To mi tylko przyszło na szybko do głowy
Podać podstawową różnicę między triakiem a tyrystorem?
Triak posiada tylko jedną bramkę - włączenie następuje niezależnie od polaryzacji (w przeciwieństwie do tyrystora, który może być załączony tylko jeśli potencjał anody jest większy od potencjału katody)
Czym sa tachiony?
jest hipotetyczną cząstką elementarną, która porusza się szybciej niż światło. Nie ma dowodów iż istnieje. Samo słowo pochodzi z greckiego co oznacza: "szybki" , "prędki" .
hmm nie wiem co tu wymyśleć. Pytanie bardzo łatwe choć humanistyczne. Kto pokonał Napoleona I Bonaparte pod Waterloo (dowódca)?
Arthur Wellesley? czy chodzi o tego niemca? ;p Więc moje pytanie to będzie masach.. przynajmniej dla chumanistów ;] Pisało ze mają być trudne :>
Jak się ma słowo kluczowe freind do przeciążania opetatorów << i >> (operacje na strumieniach) w C++ :>
Hammer, czy ty się spodziewasz, że ktokolwiek odpowie na twoje pytanie? Czy może jest to spisek mający na celu doprowadzenia do śmierci tego tematu?
Zawsze znajdzie się ktoś, kto zna odpowiedź, a zablokować taki quiz dobrym pytaniem, to tez fajna sprawa ;]
Tylko żeby czasem nie trwało to za długo. Może wprowadzić taki przepis, że jeśli nikt nie odpowiedział na pytanie przez długi okres czasu, to zadający pytanie ma obowiązek podać poprawną odpowiedź i zadać jakieś inne pytanie?
Nie spamowac bo warny poleca... - Crzychu
To ja to wprowadzę - na mocy swoich uprawnień moderatorskich
Niniejszym oświadcza się, że ważność zadanego pytania wynosi 2 tygodnie. Po upływie tego czasu, w przypadku jeśli nie pojawi się poprawna odpowiedź, każdy użytkownik forum Shamo może zadać nowe pytanie.
Squonk
Jako, że prawo nie działa wstecz i powinno wprowadzić się jakieś vacatio legis to jednosobowo zadecydowałem, że termin ważności pytania zadanego przez Hammera:
Heh słowo kluczowe to chyba friend a nie freind??
Wszystkie argumenty friend function ma przekazywane przez listę argumentów. Pozwala to na dokonywanie ukrytej konwersji typów i może być czasami bardzo wygodne i efektywne przy tworzeniu client code. Ma to w szczególności miejsce przy przeciążaniu operatorów (takich jak np. << albo >>)
Dobrze??
A zapomniałem o pytaniu...hmm...
Co to jest "dobro Giffena", podpowiem, że tyczy sie to zagadnien ekonomicznych
Dobro Giffena jest to produkt lub jak kto woli dobro () na które rośnie popyt nawe przy wzroście ceny.
oki teraz pytanko na czym polega jeden z paradoksow Zenona z Elei Dychotomia
dogmet, moje prawo co do dziedziny pytania
Facet, o czym ty do mnie gadasz? ;] Napisałem wyraźnie przy przeciążąniu operatorów... Może myślimy o tym samym, ale ja jako prosty chłop ze wsi nie rozumiem tak specjalistycznego języka... chodziło mi po prostu o to że słowo freind zaprzyjażnia funkcje z obiektem, czyli zeznawa na dostęp z wewnątrz funkcji jej prywatnych i chronionych atrybutów, jak np ma to miejsce przy przeciążaniu operatorów.
Kwestii freinda czy też frienda nie będziemy tu dalej omawiać. NALEGAM! Bo choćby dlatego, że było to pytanie zbyt trudne aby więcej niż jedna osoba mogła się tu wypowiedzieć
PRZYPOMINAM
Aktualne pytanie to:
Dychotomia czyli paradoks o achillesie i żółwiu, zgodnie z którym achilles nie dogoni żółwia. Po pokonaniu przez achillesa drogi która dzieli go od żółwia, żółw również pokona pewien dystans, za następnym razem żółw znowu oddali się od achillesa i tak w nieskończoność będzie oddalał się o coraz to mniejsze odległości ale jednak. Można to też zilustrować w ten sposób, że aby przebyć jakąś drogę trzeba przebyć połowę tej drogi, a żeby przebyć połowę, trzeba przebyć połowę połowy itd. czyli w efekcie ruch się nawet nie zacznie.
To może znowu coś z ekonomii: Czym różni się Produkt Krajowy Brutto od Produktu Krajowego Netto?
pkn jest nizszy o amortyzacje srodkow trwalych ;]
Jaka roslina w Polsce zostala objeta ochrona jako pierwsza?
Tydzien to wystarczajacy czas chyba...
Odpowiedz na powyzsze: Cis.
Jak zimuja krokusy?
kwiatek wiednie a w ziemi zostaje cebulka?
Jas ma dwa razy wiecej lat niz Malgosia wtedy, gdy Jas mial tyle ile Malgosia ma teraz. Oboje maja 63 lata. Ile lat ma kazde z nich?
Umieraja, a wiosna odzywaja na nowo? Ewentualnie, skladaja platki w kokon i jakos tak im idzie
(jesli poprawnie) Ile w stopniach Celsjusza jest 1 stopien Kelvina
Kelvina się pisze! Kelvina!
Wy zgadujecie?
Edit: to pytanie retoryczne, jakby co...
no mi sie wydaje ze dobrze odpowiedzialem:) ale nie jestem pewny na 100% jesli dobrze to teraz aktualne pytanie jest moje:P
Powtoze:Jas ma dwa razy wiecej lat niz Malgosia wtedy, gdy Jas mial tyle ile Malgosia ma teraz. Oboje maja 63 lata. Ile lat ma kazde z nich?
To ja odpowiem na pytanie Gonza.
Jaś ma 36 lat, a Małgosia 27.
Ile oper napisał Chopin?
Eee....żadnej??
Zgadza się Zadaj pytanie.
Skoro nikt sie nie spieszy do zadania pytania to...
Jaka role w komorce pelnia rybosomy?
Odpowiedz:robia bialka:P
Pytanie:Jaki zwiazek ma φ z ciagiem liczb Fibonacciego?
Gonzo nie spamuj w stylu "co jeszcze nie napisaliście" albo "długo mam czekać an odpowiedź"
Skoro ma poprawić to coś w tym quizie to:
Na mocy uprawnień moderatora tego działu, ustalam że czas udzielenia odpowiedzi na pytanie zostaje skrócony do tygodnia.
Gonzo zadał swoje pytanie 26.09
Jaki zwiazek ma φ z ciagiem liczb Fibonacciego?
więc poczeka jeszcze do wtorku 3.10, do godziny 16:38 i dopiero wtedy może zadać następne pytanie. Chyba wszystko jasne?
BTW: Aleś pytanie wymyślił!!!
Jestem w trakcie liczenia zadania - wyniki za chwilę. Jak ktoś chce tu coś napisać to niech poczeka trochę
Przeniosłem odpowiedź na zadanie Mefa, bo Hammer wdał się w polemiczną dyskusję o trudności zadań - wrr
Odpowiedź bliższa prawdzie to około 36 stopni celsjusza (już mi się nie chce liczyć po raz drógi). A dlaczego? Pisałem, że zadanie jest banalne - zakładałem OCHŁADZANIE WODY a nie ciagłą wymianę ciepła, tak więc dało się je rozwiązać najprostszym bilansem cieplnym. Czas dwóch godzin był podany tylko jako haczyk - chodziło raczej o czas potrzebny do wyrównania temperatur
Mimo to chwała Ci za podjęcie wysiłku Squonk !
Przejdźcie do dalszych pytań, to uważam za zrobione (taki jestem kochany).
Wiem, że czas jest tu potrzebny do niczego. Z analizy przy piwku jaką zrobiłem z kolesiem doszedłem do wniosku, że wartość temperatury wynosząca ponad 100 stopni Celsjusza jest bez sensu.
Pytaniem jest jednak - i tu bym się domagał Twojego obliczeniowego uzasadnienia - jaka temperatura ustali się w pomieszczeniu? Inaczej mówiąc, rozpisz ten bilans dla nas
EDIT: Po przeprowadzeniu bilansu i wykonaniu obliczeń doszedłem, że temperatura w pomieszczeniu wyniesie 33,960 stopni Celsjusza. Oczywiście przy założeniu, że układ jest idealnie zamknięty (nie ma strat ciepła) i jest wypełniony powietrzem
Ołki dołki jedzie weryfikacja (dopiero dziś niestety, ale dobrze, że wogóle):
bilansik:
No ja pozwolę sobie na podanie swojej drogi dojścia do tego i zarazem zadam nowe zadanie
Otóż aby w celach dydaktycznych wyjaśnić ciekawym tego zadania, rozpiszę jak doszedłem do owego wyniku. A zrobię to choćby po to, aby właczyć z nadmierną akademickością jaka choćby i mnie dotknęła na studiach
Otóż, kiedy Mef nasunął że chodzi tu o bilans to szybko skierowałem się w stonę IZT, która w jednej ze swoich mutacji mówi, że suma ciepła i pracy w układzie wynosi zero. A skoro wiemy, że układ ten jest idealnie zamknięty to mamy tam dwa ciepła. Ciepło jakie oddadzą nam obiekty (czyli Mef i kocury) oraz ciepło jakie pobierze powietrze. Nie wiemy tylko do jakiej temperatury obiniży się tempertura wody (czyli Mefa i kotów) a do jakiej się podniesie temperatura powietrza. A wiemy, że obie te temperatury to tak naprawdę jedna temperatura. Ponieważ w układzie idealnie zamkniętym żadne ciepło nie ucieknie z niego ani żadne się tam nie dostanie.
A więc rozpisujemy, przy założeniu że nie wiemy jaką będzie miała wartość temperatura "t"
ciepła wody (czyli Mefa i kotów): Qw1 = 51,2 kg * 4,2 kJ/(kg*K) * (36,6 - t) Qw2 = 2 kg * 4,2 kJ/(kg*K) * (38,6 - t) Qw3 = 2,8 kg * 4,2 kJ/(kg*K) * (36,6 - t)
Temperatury mogą być podane w Celsjuszach a nie Kelvinach, ponieważ do wzoru będzie liczona różnica wartości.
No i pozostaje nam ciepło pobrane przez powietrze: Qp = 38,7 kg * 1,005 kJ/(kg*K) * (t - 17)
Jak widzimy z tych równań, haczyk tkwi w odpowiedniej identyfikacji temperatur. Czyli co będzie się ochładzało a co ocieplało.
Pomijamy jednostki (przy założenu, że wszystkie wartości mają takie same mnożniki) i rozpisujemy - najpierw stronę z ciepłami wody: 51,2 * 4,2 * (36,6 - t) + 2 * 4,2 * (38,6 - t) + 2,8 * 4,2 * (36,6 - t) = = 8648,64 - 235,2 t
Z powietrza otrzymamy: 38,98 t - 662,66
Przyrównujemy to do siebie: 8648,64 - 235,2 t = 38,98 t - 662,66
Fikum mikum i otrzymujemy, że: t = 33,960 stopni Celsjusza
---------------------- A teraz moje pytanie. Iloma rękoma gra się na sticku? Dwoma jak odpowiada Google Jak zwykle...
Tego w goglach nie znajdziecie
O to polski śmigłowiec Mi-24, stacjonujący w Iraku. A pytanie - po co i na czym są namalowane te oczy, nad kabiną pilotów?
1.Do straszenia terrorystow? 2.Na Helikopterze?
Zła odpowiedź - chodzi o te "kulki". No i przecież widać, że na helikopterze Prosze trochę bardziej się przykładać do odpowiedzi.
Pytanie wciąż aktualne
No więc narysowane są na kołpakach turbin, ale po co? Trudno powiedzieć skoro i tak się obracają i rozmywają cały obrazek Może po prostu oznaczenie jednostki? Zresztą ... w Góraszce też był z takimi "oczami" wiec nie za bardzo. Może fanaberia?
LoL ale to musi zajefajnie wyglądać... :] Przyjrzyjcie się w jaki sposób są namalowane te "oczy" one nie są tak namalowane przypadkowo. Nie chce odpowiadać bo znowu zablokuje temat :] Nie mowie tam, tylko tak.... ;p
Wiesz - one są namalowane na elementach obrotowych i rzeczywiście musi dość zabawnie wyglądać jak to się zacznie kręcic, lub jak potem zastygają w różnych pozycjach tworząc swoiste "miny"... ale to nie zmienia faktu, że nie ma to większego celu niż fajnie wyglądać UWAGA - PODPOWIEDŹ
Otóż, fakt czy one się obracają bądź też nie, NIE MA żadnego znaczenia. Ważny jest sam fakt ich namalowania. I nie chodzi tu walor bajernacki. Pomyślcie tylko o co tu może chodzić?
Odstrasznie ptaków, żeby nie lazły do turbin?
Niestety fota nie działa. Ale z opisu postawił bym na kamuflarz, lub ściągniecię uwagi przeciwnika na jakieś parę sekund które starczy do zwycięstwa :]
Skuteczność tego malunku może być dyskusyjna, jednak w połowie lat 90'ch, kiedy one powstały, to był jedyny sposób aby odstraszać ptaki. Zważcie, że Mi-24D to śmigłowiec szturmowy, który w założeniach ma wykonywać zadania lecąc na jak najniższym pułapie. A na takiej wysokości wzrasta prawdopodobieństwo zassania jakiegoś zbłąkanego ptaka. Owszem, hałas wydawany przez te śmigłowce obudził by nawet martwego ghula, jednak każde zabezpieczenie jest przydatne.
Można zadać następne pytanie
ile melodii można zapisać w jednym pliku .sid i skąd pochodzi jego nazwa?
3, a nazwa pochodzi od angielskiego sound interface device
ŹLE!
Google dobrze Ci podpowiedziały co to SID, ale co do owych trzech już nie 3 to ilość niezależnych dźwięków (ścieżek) jaką może standardowo odtwarzać Sound Interface Device. To tyle w kwestji pochodzenia.
A ja pytam o PLIK formatu .sid (owszem jak juz padło - pochodzący od SIDa), a konkretnie o ilość melodii/muzyczek/odgłosów jaką można w takim pliku zapisać.
Hmm... trochę minęło już czasu od zadania pytania Dlatego też na mocy swoich uprawnień, zawieszam te pytanie i proszę je zadającego o udzielenie odpowiedzi. Można zadać nowe pytanie
Odpowiedź - w teorii nie ma żadnych ograniczeń co do ilości osobnych dzwięków bądź kompozycji zapisanych w pliku *.sid. Jedynym ograniczeniem jest więc maksymalna wielkość pliku tolerowalna przez dany system operacyjny, bądź raczej przez program/ plug-in odtwarzający.
Nowe pytanie - proste, ale dobre jako lekcja historii: jaka jest główna i najważniejsza różnica w sposobie wyświetlania grafiki pierwszych automatów "gier video" (pomijamy pong'a jako nieco nietypowego) w porównaniu z dzisiejszymi grami komputerowymi. Podpowiem, że dawne gry mogły przez tą różnicę poważnie uszkodzić monitor/telewizor.
Aby rozruszać temat będę strzelał
Aby uszkodzić telewizor/monitor gra musiała podawać sygnały o zbyt dużym poziomie napięć?
Dookreślę, żeby było łatwiej:
Gry te nie tyle powodowały bezpośrednie przepięcia (jak np. słynny Killer-Poke), co próbowały zmusić telewizor/ monitor do "narysowania" obrazu poza ekranem, w efekcie czego urządzenie szlag trafiał.
Skoro chciały rysować obraz większy niż wielkość monitora, to mamy tu do czynienia z różną częstotliwością odchylania poziomego. Ale zakładam to tylko, a nie wiem
Dobrze kombinujesz. Podpowiem dalszy wniosek takiego rozumowania: Ten typ "automatów" nie ma żadnego "chipa graficznego" (który oczywiście ograniczałby pole na jakim "rysowany" jest obraz) jako takiego...
hahah zdechło tu też
oki, chodziło o różnicę między wyświetlaniem czysto wektorowym a rasterem pixelowym...
Widzę, że temat upadł : D
Nie martwmy się.
Proszę rozrysować wzór na glukozę.
Największą zagadką było, jak wstawić obrazek [attachmentid=852]
Kim był Malthus, co przewidział, dlaczego się pomylił?
Thomas Malthus (1766 - 1834) był ekonomistą angielskim. Uważał, że tempo wzrostu populacji jest geometryczne, a tempo wzrostu zamożności - arytmetyczne. Jako jego główny błąd wskazywane jest zignorowanie wielu innych czynników wpływających na stan zamożności społeczeństwa.
Przewidywał klęskę głodu. W latach 1845-49 Wielki głód wystąpił w Irlandii.
Hehehe o mialem to ostatnio na Historii Mysli Ekonomicznej
Pastor to byl podobno
W sumie pod wielkim slowem zamoznosc kryje sie poprostu dostep do jedzenia. Gostek obawial sie o glod na swiecie ale nie uwzglednil ze rozwina sie technologie uprawy ziemi. W sumie zeby nie to, to by sie duzo nie pomylil bo gdyby pojsc teraz za nawolywaniami "ekologow" zeby stosowac ekologiczne metody upraw ziemi to troszke by padlo z tych 6 miliardow
EDIT: Jak Jim nie zadal pytania to ja zadam
Co oznacza pojecie "underwriting" (zwiazane jest to z ubezpieczeniami [akurat mam przerwe w nauce na jutrzejsze kolo z Ubezpieczen hehe ])
No to Panie i Panowie google w ruch
Underwriting to czynności wykonywane w celu oszacowania, zaakceptowania na odpowiednich warunkach lub odrzucenia ryzyka ubezpieczeniowego.
Nie zadałem pytania, bo zastanawiałem się, co by tu wymyślić, żeby nie było tak łatwo znaleźć w necie, a zarazem ktoś miał szansę zna odpowiedź. I mam tu coś takiego:
P=∫e^(-x^2)=√Π
Całka jest w granicach od - do + nieskończoności. Moje pytanie brzmi: Jak wyliczyć taką całkę? Może i nie jest to pytanie dla każdego, ale studenci matematyki, fizyki, czy informatyki (a o ile się orientuję jest tu kilku) mają szansę sobie poradzić.
Myślałem, że nawet znajdę coś w guglach, znając odpowiedź, ale jednak nie, więc śmiało podaję przydatne zagadnienia: globalne twierdzenie o zamianie zmiennych, tw. Fubiniego i trick L***ville'a. Gwiazdki wynikają z niemożności rozszyfrowania pisma doktora Sz.
Kurcze troche trudne ... moge sprobowac ale nie jestem pewien ze to dobrze (nie za dobry z calek bylem :/)
Jak wyliczyc calke...no wiec mam calke od - do + nieskonczonosci...rozbijamy ja na dwie takie same z tym ze jedna od minus niekonczonosci do zera dodac druga od zera do plus niekonczonosci:
∫e^(-x^2) = ∫e^(-x^2)dx + ∫e^(-x^2)dx
∫e^(-x^2)dx = √Π/2
(ta calka ∫e^(-x^2)dx [od - nieskonczonosci do zera] = ∫e^(-x^2)dx [od 0 do + nieskonczonosci] = √Π/2 (to wynika chyba z twierdzenia/wzoru Bronsztajna (nie pamietam dobrze nazwiska wiec pisze w ten smiechowy sposob wybaczcie)
Wiec dalej....
∫e^(-x^2)dx [od - nieskonczonosci do 0] + ∫e^(-x^2)dx [od 0 do + nieskonczonosci] = √Π/2 + √Π/2 = √Π
a wiec...
∫e^(-x^2)dx[od + do - niesk.] =√Π
Powtarzam nie jestem pewien wiec jesli ktos moze to zweryfikowac to bede wdzieczny
(pytania z powodu ww. nie zadaje)
Nie udało mi się znaleźć wzoru Bronsztejna, ale jest prawdziwy, więc zaliczam. Ravnos, możesz śmiało pytać.
Tak właściwie miałem na myśli takie rozumowanie:
- podnosimy całkę do kwadratu i dostajemy iloczyn dwóch całek, po dwóch całek, po x i po y, - iloczyn całek = całce podwójnej, - przechodzimy do zmiennych biegunowych: x=rcosφ, y=rsinφ, J=r i dostajemy prostą całkę, którą można wyliczyć nawet przez zgadywanie ∫dφ∫re^(-r^2)dr, - na końcu pozostaje tylko spierwiastkować wynik.
Którą ze swych podstawowych funkcji utraciła obecnie stopa rezerwy obowiązkowej NBP? (podaj wielkość stopy obecnie)
"...Poziom rezerwy obowiązkowej uległ w ostatnich latach znacznej redukcji, niemniej jednak odgrywał on bardzo istotną rolę w kontroli stabilności rynku pieniężnego i ograniczaniu nadmiernej akcji kredytowej. Po dokonaniu stabilizacji rynku międzybankowego instrument ten utracił swe znaczenie w sterowaniu płynnością rynku na rzecz operacji kredytowo- depozytowych..." Obecnie wynosi 3,75%.
Teraz na łeb licealisty, czyli mój - chronił przed inflacją, a już nie chroni?
Po pierwsze stopa rezerwy obowiązkowej NBP nie wynosi 3,75%.
Po drugie stopa rezerwy obowiązkowej nigdy nie była głównym narzędziem regulowania inflacji. Owszem w Polsce po '89 w pewnym stopniu tak ale w innych krajach raczej nie...wiec w sumie te odpowiedz można byłoby uznać ale źle podałeś wysokość tej stopy wiec poczekamy na kogoś innego
Stopa rezerw obowiązkowych przestała mieć znaczenie, jeśli chodzi o zapewnienie wypłacalności banków komercyjnych. Jej wysokość to 3,5% pomniejszone o 500 000 euro. Poprawnie?
Poprawnie mozesz zadać pytanie
Jaka jest fizyczna interpretacja interpretacja funkcji falowej? Podpowiem, że odpowiedź może zostać zawarta w jednym, krótkim zdaniu.
Żeby nie było wątpliwości, pytanie dotyczy najbardziej klasycznej interpretacji mechaniki kwantowej.
Nie ma bezpośredniej interpretacji fizycznej. Jeśli odp. jest poprawna, dawaj następne pytanie. Zrzekam się prawa do swojego.
Jest poprawna. Ale sam nie mam pomysłu na pytanie.
No dobra - proste pytanie: Kto wynalazł spadochron? Dla ułatwienia dodam, że rekonstrukcja skonstruowana według oryginalnego projektu została przetestowana 26 czerwca 2000 roku z pozytywnym skutkiem.
Czyżby Leonardo da Vinci?
Pierwsze co mi przyszło na myśl to Leonardo da Vinci! ... dobrze?
Edit: hehe napisaliśmy posta w tym samym czasie ... ale moj jest nizej wiec ja sie wycofuje
Ravnos, to się nazywa kultura
A pytanko me takie: co mam w awatarze?
Noworodek chomika?
Noworodek chomika z takimi zębami odpada...
Powiedziałbym ze to kretoszczur jakiś
Nie jest to przez przypadek golec?
EDIT: golec
Tak, to jest golec. Ravnos byłeś blisko, bo czasem nazywa się go kretoszczurem nagim. Ale Cojones był precyzyjniejszy, więc niech pyta.
Z jakiego materiału i o jakiej wielkości skonstruowano niedawno najmniejszy na świecie tranzystor?
Z grafenu.. tranzystor ma wilekosc jednego atomu na 10 atomow
EDIT: zapomnialem o pytaniu: Ze sprzedaży jakiego zestawu pochodzi 40% zyskow McDonalda?
Nie ma coś długo odpowiedzi..więc 40% pochodzi ze sprzedaży zestawu Happy Meal
A oto następne pytanie:
Ile lat powinna mieć ostryga aby zaserwowano ją w restauracji
W zależności od gwiazdek restauracji :-) ale zwykle 3 do 6 lat.
Jeśli dobrze, to teraz ja w temacie bliskim naszemu sercu: Ile % wybuchu jądrowego ładunku powyżej 1kT niesie ze sobą: a) promieniowanie cieplne b) fala uderzeniowa c) promieniowanie jonizujące (gamma + neutronowe) Proszę o podanie z dokładnością do 5%.
Edytowano z powodu literówki.
W pewnym tekście znalazłem coś takiego:
"Około 90% energii wyzwalanej w wybuchy stanowi energia kinetyczna produktów reakcji, z czego ok. 2/3 zamienia się na energię podmuchu, a 1/3 na promieniowanie cieplne. Pozostałą część energii unosi promieniowanie gamma (ok.1%) i neutrony"
Czyli z tego wynikałoby, że:
a) promieniowanie cieplne 30% b) fala uderzeniowa 60% c) promieniowanie jonizujące (gamma + neutronowe) 10% (1%+9%)
ale czy to dobrze to nie wiem bo nie było napisane kto jest autorem tekstu.
Tak se rzucę pytaniem - ciekawe kto co napisze
Podaj - skrótowo wyjaśniając - co najmniej dwa przypadki, kiedy Polska miała koronowanych dwóch królów Polski.
Dla ułatwienia (utrudnienia) pomijamy królów elekcyjnych.
Mieszko III i hmm... Leszek Czarny?
Jadwiga i Jagiełło. Ach, jeszcze drugi przypadek - Zygmunt Stary i Zygmunt August.
Mieszko III i hmm... Leszek Czarny?
Tak się określa naciągaczy wszelakich (którzy wciskają trefny towar najczęściej) , ale napisałeś o owym picowniku w czasie przeszłym, tak więc nie jestem pewien czy to o to Ci chodzi
Zajmował się zbieraniem w wojsku furażu.
Trza dopisać do RFS, że Zoor nie może brać udziału w konkursie naukowym, bo za szybko zabawę psuje
Dodać tylko można, że te słowo pochodzi ze staropolskiego. W naszych czasach - co wskazują choćby wyniki w Googlach - określa się tym mianem właśnie różnej maści cwaniaków
Dawno nic nie było, to postanowiłem cosik dopisać
W III tysiącleciu p.n.e. na terenie współczesnego Pakistanu zbudowano pierwsze miasto zgodnie z zasadami inżynierii urbanistycznej. Ulice 3-metrowej szerokości krzyżowały się pod kątem prostym i miały brukowane ścieki. Domy, często atrialne, stawiano z wypalanej cegły i montowano tam gliniane rury doprowadzające wodę. Wśród wielu budynków użyteczności publicznej znajdowały się ocieplane termy. Część dolna miasta mieściła 30 tys ludzi, górna około 5 tys, głównie bogaczy i arystokratów. Upadek miasta wiąże się z katastrofami naturalnymi, jak powszechnymi tam powodziami, trzęsieniami ziemi i z najazdami sąsiadów.
Ciekawostką jest, że niepogrzebane szczątki w mieście nie mają żadnych śladów gwałtu i nie posiadały broni. Znaleziono tam za to pokłady zielonego szkliwa ze stopionej gliny. Niektóre budynki zostały, wg pracujących tam fizyków, stopione w temperaturze 1500 stopni Celsjusza. Twierdzi się nawet, że nastąpiła tam potężna eksplozja.
Najciekawsze jest to, że szkielety z tego miasta wykazują 50 razy większe napromieniowanie niż wynosi współczesna norma (swoją drogą, 3-krotnie zaniżona). Natomiast napromieniowanie terenu przekracza naturalną promieniotwórczość 20-krotnie, jest tym samym wyższe niż obecne niż w Hiroszimie.
Pytanie brzmi: Jaką nazwą szczyci się to miejsce?
Sodoma albo Gomora ??
To jest albo Mohendżo Daro, albo Harappa - oba pasują pod ten opis, z tym że Harappa jest starszym miastem.
Z tego co wiem, to Mohendżo Daro pierwsze miało takie "nowoczesne" rozwiązania. Acha, promieniowanie dotyczy też MD.
Dajesz pytanie, jeśli chcesz.
Jakos wydawalo mi sie, ze Mohendżo Daro i Harappa to wlasnie biblijne Sodoma i Gomora....
Ale zgodnie z tradycją, żona Lota mieszka w Morzu Martwym, a Mohendżo Daro i Harappa były w Dolinie Indusu