Katalog znalezionych fraz
Erotyka — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress

EMP (ElectroMagnetic Pulse) to silny, krótkotrwa³y impuls mikrofalowy (np. 4,4 GHz). Zjawisko odkryte podczas testów atomowych w Los Alamos. Efekt szczególnie potê¿ny, w wypadku eksplozji w stratoswerze. W takim wypadku wystarczy np 1,5 kt. Generowanie impulsu BEZ detonacji atomowej zdaje siê byæ dziecinnie proste... Tutaj jest przyzwoite opracowanie tego problemu w jêzyku polskim.
A tutaj jest artyku³ techniczny, poruszaj±cy wa¿niejsze kwestie techniczne. Co prawda po angielsku, ale to uk³on w stronê posiadaczy Fallouta w tej¿e wersji jêzykowej (Ja siê na nim jêzyka uczy³em ).

A ca³y problem wygl±da tak:
Chcê zrobiæ RayGuna, ale chêtnie zapozna³bym siê z Waszymi pogl±dami na kwestie techniczne... Byæmo¿e pomo¿emy sobie nawzajem. Mo¿e co¶ przeoczy³em.
Celem tego topicku jest próba opracaowania przynajmniej jednej koncepcji komstrukcji RayGuna w domu.
Obecnie bêdê badaæ oddzia³ywanie plazmy z p³omienia na przewodniki (solenoidy).

Sami te¿ badajcie i konstruujcie. Je¿eli wszyscy bêdziemy zanieszczaæ tu swoje wnioski i przestrzegaæ kilku prostych zasad, to nasza wspó³praca bêdzie owocna.

Zasady:
1: Udzielamy siê dopiero po zapoznaniu siê z podanymi artyku³ami.
2: NLB (Na Lito¶æ Bosk±) Nie spamujemy!
3: Nikt nigogo nie wyda policji. (Ten punkt bêdzie szczególnie istotny, kiedy przejdziemy do opisów testów bojowych.)

Pozdrawiam i zapraszam do wspólnej pracy!
(nie zdziwie siê, je¶li nikt nie napisze )


Jak zrobiæ EMP domowymi sposobami opisalismy w Wie¶ciach z Frontu #1.

Mo¿e przyda Ci siê ten opis przy pracy. Zachecam do przeczytania artyku³u. Zin znajdziesz na http://wzf.neuroshima.pl

BTW. To nie jest nielegalna broñ. Bo to nie jest broñ.
Otó¿ z racji tego, ¿e piszesz tak± a nie inn± czcionk±, - Twój post jest nieczytelny, albo te¿ "czytelny inaczej". A na tej tablicy wskazane jest by pisaæ merytorycznie i z sensem - czyli w domy¶le czytelniej. Dlatego poprawiam go

Squonk

Przeczytalem i... Wywnioskowalem, ze albo ray-gun strzela w okreslonym kierunku albo miedziana siatka uratuje swiat ;]

Mozna wedlug mnie by bylo zrobic to za pomoca jakichs magnesow, paralizatorow, etc. chociaz nie za bardzo sie orientuje w tej technice.
Moglby to byc strumien pradu, powodujacy spalenie urzadzenia. Na fizyce nam baba pokazywala i jak takie 2 metalowe glowki sie zblizyly na odleglosc 5cm zrobil sie taki fajny elektron czy tam iskra niebieska i lekki huk
Artyku³u z "Wie¶ci z Frontu" jeszcze nie uda³o mi siê przeczytaæ (muszê jako¶ przeniesæ go na lepszy (mój) sprzêt. Za to wczoraj po wyk³adzie z Elektrotechniki dowiedzia³em siê, ¿e mo¿naby zrobiæ to uk³adem LC. Wczym problem? Aby impuls indukowa³ pr±d w niezwykle krótkich przewodnikach (np. nó¿ki uk³adów scalonych), to sam musi byæ ultra krótki! Najlepsze s± w³a¶nie mikrofale. Ze wzoru na czêstotliwo¶æ w uk³adzie LC wynika, ¿e im mnniejszy mianownik, tym wy¿sza czêstotliwo¶æ. No ale aby nadaæ temu badziewiu konkretn± si³e, to potrzeba nam ko0ndensatora o sporej pojemno¶ci. Co to oznacza? ¯e cewka powinna mieæ niewielk± indukcyjno¶æ.
Hm... A czemu w³a¶ciwie uk³ad LC? Bo mo¿na w nim spokojnie sk³adowac energiê (do nape³nienia kondensatora), a nastêpnie uwolniæ j± w formie impulsu o zadanej czêstotliwo¶ci. Radio-odbiorniki/-nadajniki wykorzystuj± W£AÆNIE TEN uk³ad. Tym czasem ¿egnam i zapraszam do dalszych rozwa¿añ!

Zapomnia³em dodaæ! Z tego co rozumiem, wy³adowanie uk³adu nastêpuje w chwili od³±czenia zasilania. Uziemienie nie jest wymagane.


Konstantyna to nie oto chodzi. Raczej ma³o prawdopodobne, ¿eby¶ zobaczy³a wielk± kule bia³ego ¶wiat³a lec±æ w jaki¶ konkretne miejsce i pal±c± urzadzenia elektryczne ¯adne paralizatory etc. nic tutaj nie pomog±

EDIT: Kemciu - Konstantyna to facet ...pamietaj o tym w prysz³osci ;-)

¯eñki nick i kobieta w avatarze sufekrowa³y by co innego
Teoretycznie mo¿na co¶ takiego zbudowaæ. Ale w praktyce zasiêg skuteczny bêdzie niesamowicie ma³y. zasiêg skuteczny je¶li chodzi o dzia³anie na urz±dzenia elektroniczne. Znacznie ³atwiej zbudowaæ urz±dzenie mikrofalowe na ludzi. Dzia³± podobnie jak mikrofalóka na kurczaka. W broni elektromagnetycznej chodzi o to zeby wyindukowaæ w delikatnych uk³adach scalonych napiêcie za pomoc± zmiennego pola magnetycznego doprowadzaj±c do ich przepalenia.
Co do piorunów to póki co te¿ nie nadaj± sie na broñ. Po pierwsze trzeba by trafiæ w cel, a piorunu nie idzie wycelowaæ jak laser albo karabin. Ponoæ testuje siê lasery jonizuj±ce powietrze co da³oby jakie¶ podstawy do takiej broni ale kolejnym problemem by³oby straszne zapotrzebowanie na energiê, bo przecie¿ uk³ady elektroniczne zwykle s± czym¶ os³oniête. ¯eby osiagn±æ moc porównywaln± z naturalnymi piorunami trzebaby ma³ego reaktora j±drowego.
Gdzie¶ mi siê obi³o o uszy o mo¿liwo¶ci sztucznego wywo³ywania piorunów. Dostaliby¶my wiêc tzw broñ pogodow± - ale to pie¶ñ z gatunku SF.

Zwa¿cie, ¿e piorun sam w sobie nie niszczy elektroniki. Musi wpierw uderzyæ np w napowietrzn± sieæ energetyczn± aby w przewodach wywo³aæ przepiêcie, które uszkodzi pod³±czone urz±dzenia. Mo¿na to jednak ³atwo omin±æ stosuj±c ograniczniki przepiêæ. Indukcji szkodliwych napiêæ od samego uderzenia gdzie¶ w pobli¿u piorunów raczej nie ma.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • erfly06132.opx.pl


  • © Erotyka — strony, Obrazki i wiele wiÄ™cej na WordPress Design by Colombia Hosting